Lewis Hamilton Rajongói Oldal______________* ALL about Lewis HAMILTON *
 
 

NAVIGÁCIÓ

>> FŐOLDAL
>> HÍREK
Információk a száguldó cirkusz világából
>>
KAPCSOLAT

Vendégkönyv, Vitafórum, Levelezés

Szerkesztő: Márti [20]

Nyitás: 2010. december 1.
Téma: Lewis Hamilton, Mercedes és Forma-1
Design: Mindig saját készítésű
Kategória: Autó-motor
Kapcsolatok:
@ |www|www
Hírforrások:

#1 ; #2 ; #3 ; #4 ; #5 ; #6 ; #7 ; #8 ; #9 ; #10 ; #11

 

Felhívom mindenki figyelmét, hogy ez csak egy rajongói oldal. Lewis és a lap között semmiféle kapcsolat nincs. 

 

LEWIS

Stevenage, Hertfordshire, Nagy-Britannia, 1985. január 7.-én született.A Formula 1 első színesbőrű versenyzője és világbajnoka. Miután számos gokart-bajnokságot megnyert, Hamilton szerződést kötött a McLaren-Mercedes-szel 12 éves korában. Ez felbecsülhetetlen értékű támogatást jelentett versenyzői karrierjében. Pályafutása során a brit Formula Renault-ban is versenyzett, és európai gokart bajnok lett 2000-ben. A Formula-1-ben eltöltött első évében, 2007-ben remekül teljesített, és a világbajnokság 2. helyét szerezte meg, 1 ponttal lemaradva Kimi Räikkönen mögött. 2008-ban pedig megszerezte pályafutása első világbajnoki címét amivel a sportág legfiatalabb bajnoka lett. De ezt 2010-ben elvette tőle Vettel. 

* pályafutása
* karrier összefoglaló
* barátnője
* rekordjai
* legjobb pilótabarátja
* kedvenc pályája
* kedvenc  pilótája

* " 25. születésnapodra "
* Lewis Hamilton: My Story
* 2010-es előzések
* sajátos sisakja
* érkedességek
* családja
* interjúk

 
 

ELITE STARS

http://rogerfederer.lapunk.hu/
   

 Jelentkezz bátran, hely van bőven ;)

* Forma-1 * MAPP * Matt Lanter * Jodi *
*
Kristen
*

EXTRÁK
A galériában több, mint 1000 kép közül válogathatsz kedvedre. Sőt ha ez még neked nem elég, lehetőgédes van visszanézni számos futam összefoglalóját és reklámokat, amikben Lewis szerepelt! Ha egy jót szeretnél nevetni, akkor Palik aranyköpéseit kötelező elolvasnod! Jó szórakozást!

 

VETÉLYTÁRSAK

Információkat szeretnél megtudni a többi pilótával kapcsolatban? Nos, itt lehetőséged nyílik rá, hiszen rengeteg információ áll rendelkezésedre. Minden pilóta lakhelyét ismertetem veled, és egy kis magánélettel is szolgálhatok. Vannak itt furcsa nyilatkozatok is és humoros becenevek is! Csemegézz! :)


VERSENYGÉP
Betekintést nyerhetsz egy formula-1-es autó felépítésébe és elolvashatod, hogyan is készülnek ezek a gépek. Az autóhoz járó összes tartozékot tanulmányozhatod. A turbó motorokat is bemutatom nektek. És persze felöltöztetjük a pilótákat is. Íme:
ÍGY  ELSŐ LESZEL

A versenyzők jó eredménye érdekében számos nélkülözhetetlen, és számunkra érthetetlen dolgokkal kell rendelkeznie egy csapatnak. A következőkben olvashatsz az első helyhez szükséges felszereléseket, statisztikákat.

 

Log in-out *
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
 
 
Üzemanyag
A Formula 1 háza táján tüsténkedő szakemberek látszólag egyszerű rutinfeladatként végzik a tankolást, valóban azonban hosszú, és kitartó gyakorlás eredménye a futamokon mérhető 7-10 másodperces szintidő. Másodpercenként akár 12 liter benzint is belepumpálnak a versenyautó tartályába, amely mintegy 120-150 liternyi üzemanyag befogadására képes. Csordulásig persze sohasem töltik, miután a többletsúly cipelése értékes másodpercekbe kerül.
Jól tudjuk, a száguldó cirkuszt egyfajta misztikus köd lengi körül, ami nem csupán a pilótákra, és az autókra, hanem többek között az üzemanyagra is igaz. Egyesek szupertitkos receptúrát, mások minimum 100 oktános kompressziótűrést, no meg űrkutatásból származó technológiát sejtenek a Formula 1-es motorokban mozgási energiává alakuló benzin hátterében, pedig alig különbözik a kereskedelmi forgalomban kapható, 98 oktános, ólmozatlan üzemanyagtól. Csupán az adalékolás terén mutatkozik némi eltérés, ami ismerve az F1-es erőforrásokkal szemben támasztott rendkívül magas követelményeket - teljesen normális dolog. Az FIA előírásai ezen a területen is pontosan meghatározzák azokat a normákat, melyeknek a csapatokkal szoros együttműködésben tevékenykedő olajtársaságoknak, illetve az általuk előállított motorbenzineknek is meg kell felelniük. Az üzemanyagot szállító cégek már 1995 óta mintát adnak az FIA-nak a versenybenzinből, amit aztán egy speciális laboratóriumban bevizsgálnak. Minden csapat tíz litert bocsájt a vegyészek rendelkezésére, miközben az FIA technikai delegáltja még szúrópróbaszerű ellenőrzéseket is tartanak a versenyhétvégéken. Mindez azért szükséges, mert a jelenleg érvényben levő szabályzás szigorú technológiai transzfert ír elő, ami azt jelenti, hogy az F1-es "torpedókban" használatos üzemanyagnak az utcai autókhoz is meg kell felelnie, így az olajtársaságok nem kísérletezhetnek speciális hatóanyagokkal, melyek révén esetleg tisztességtelen előnyökhöz juttathatnánk az általuk támogatott istállót.
A száguldó cirkuszban rendszeresített üzemanyag egyébként már 1992 óta ólmozatlan, s megfelel azoknak a szigorú előírásoknak, melyeknek a töltőállomásokon forgalmazott hajtóanyagoknak csak 2005-től kellett eleget tenniük.

A Williams üzemanyag szállítója a Petrobras, egy-egy futam alkalmával 2200 liter benzint biztosít a csapat számára, amire szükség is van, hiszen egy Formula 1-es versenyautó átlagosan 70 liter üzemanyagot éget el 100 kilóméterenként. Persze a tényleges fogyasztás a csapatok legféltettebb titkai közé tartozik, hiszen ha az adott mennyiségű hajtóanyag egy-két körrel tovább tart, mint a konkurens istálló kocsijában, az akár a futam végkimenetelét is eldöntheti.
Felettébb érdekes eredményre juthatunk, amennyiben egy normál, 75 lóerős utcai autóval vetjük össze a királykategóriás versenymotor hatásfokát. A 900 lóerő körüli motor 100 kilóméterenként 70 litert fogyaszt, miközben egy 1,4 literes, 75 lóerős motorral szerelt VW Golfnak 7 liter benzinre van szüksége az említett táv megtételéhez. Ha így nézzük a dolgot, a hétköznapi autó toronymagasan viszi a pálmát.

Ha zonban arra keressük a választ, hogy 1 lóerő előállításához mennyi üzemanyagra van szükség az egyik, és mennyire a másik négykerekűnek, akkor bizony fordul a kocka. A versenyautó esetében 0,078 literre adódik ez az érték, míg a Golf-nál 0,093 liter üzemanyag esik egyetlen lóerőre. Jól példázza, hogy mekkora energia lakozik ebben a kőolajszármazékban, hogy egyetlen kilogramm elégetésekor - a széndioxidon, és vízen kívűl - nagyjából 40 000 KJ hőenergia is felszabadul. Ehhez annyit érdemes hozzátenni, hogy egy közepesen leterhelt fizikai munkás energiaszükséglete 9500 KJ. Ezek után nem kérdés, hogy melyik erőforrás hasznosítja jobb hatásfokkal a benzint, amelynek fogyására nem csupán a minőség (összetétele), hanem az adott pilóta vezetési stílusa is hatással van. Példának okáért egy középkategóriás személyautó második fokozatban, 45 km/h-val haladva 11,5 liter benzint fogyaszt 100 kilóméterenként, ha azonban az említett sebességgel 5. fokozatban haladunk, máris 4,3 literre csökken a motor étvágya. Ha pedig valaki azt állítja, hogy a Forma 1-ben nem szempont a takarékos vezetés, akkor téved, hiszen versenyről versenyre találkozhatunk olyan pilótákkal, akik azért kénytelenek feladni a versenyt, mert üres tankkal még egy csúcstechnikát képviselő, F1-es versenyautó sem boldogul. Következésképp a száguldó cirkuszban is igaz, miszerint az üzemanyag minden csppje kincs!

Az üzemanyagtartály
A benzintank Formula 1-es autóba elhelyezésének "művészetéről" sokan azt tartják, hogy leginkább ahhoz hasonlatos, amikor valakinek össze kell hajtogatnia egy fotelt akkorára, hogy beleférjen egy postaládába. A kevlár/poliuretán műremekről, melyből évente átlagosan 10 db-ot fogyasztanak a csapatok, manapság ennél többet is lehet tudni.

A modern idők benzintartálya jellemzően nagy, és terjedelmes, egyszóval nem egy szépség. Alakja minden sarkon lemetszett, felülete pedig hepehupás a tank sok alkotóelemét összetartó bordák miatt. Megfelel viszont a tőle megkövetelt feladatnak, ami nem csak abból áll, hogy tárolnia kell 30 gallon (136 liter) üzemanyagot, hanem el is kell juttatnia azt a lehető leghatásosabb módon a motorhoz.
Mark Ingham elmagyarázta, hogy miért pont ilyen a tartály alakja: " A régi idők fémből készült benzintankja hasonló volt egy masszív bőröndhoz, amit úgy terveztek meg, hogy illeszkedjen egy meghatározott üregbe. A tér az autó valamelyik részén, általában a sofőr környékén volt megtalálható. Manapság biztonsági okokból kifolyólag a tankot befogadó rés szerves részévé vált az önhordó karosszéria túlélőcellájának, amit az is garantál, hogy a szabályzat tiltja az üzemanyag tárolását a versenyző háta előtt.
A tartály saját alapja felé szélesedik, a bonyolult alkzat a versenyző háta mögötti üregben elhelyezve egészen a versenyző nyakáig terjed. A tank első részét két szegeccsel az ülés hátuljára erősítik, megakadályozva ezzel a tank behorpadását az üzemanyag kiürülése esetén.

A tartály tetején mindkét oldalon benzintöltő nyílás található. A pilóta jobb válla felett található nyílás a verseny közbeni utántöltésre, a bal oldali versenyen kívűl üzemanyagtöltő berendezésből való tankolásra szolgál. Néhány esetben ezeket az irányokat felcserélik: a brazil, és a kanadai nagydíjon ugyanis a csapatok garázsai az autók bal oldalán helyezkednek el.
A benzintartály hátsó felén két nyílás található. Az alsó nyílásban a mechanikus üzemanyag szivattyú dolgozik, melynek feladata hogy felszívja az üzemanyagot a gyűjtőcsövön keresztül, és megfelelő nyomással továbbítsa azt a motorhoz. A felül elhelyezkedő nyílás a benzinbefecskendezőkhöz vezető csövet foglalja magában. Ennek a csőnek egy önelzáró, törékeny csapja van, mely baleset esetén megszünteti a benzinellátást, megakadályozva ezzel az üzemanyag kiömlését. " A tank alakja akkor lenne ideális, ha lapos és terebélyes lenne, ez segítene alacsonyan tartani az autó súlypontját. A benzin összegyűjtése szempontjából viszont előnyösebb a magas és keskeny forma. A tartály tervezése, tehát mindig kompromisszumot követel."

Korunk tartályai az FT5-ként ismert anyagból, kevlár, és gumi keverékéből készülnek, ahol a kevlár a merevséget garantálja, a gumi pedig a kevlár szövetszerkezetének ridegségét csökkenti. A rendkívül bonyolult alkzat következtében a tartályt lehetetlen ebből az anyagból egy darabban megformálni, a különböző részegységek kettő, vagy annál több felületének összeillesztésével érik el a kívánt hatást. A tankot így hozzávetőleg 30 darabból allítják össze, amit jól láthatóvá tesz az illesztéseknél alkalmazott bordázatok száma. Egy évtizeddel ezelőtt csupán 5 panelt használtak.
KERS
Az idei szezonban még nem kötelező, de már engedélyezett a kinetikus (vagy mozgási) energia-visszanyerő rendszer, a KERS használata a Forma-1-ben. A Nemzetközi Automobil-szövetség, az FIA tervei szerint az új eszköz felpezsdíti majd a királykategória futamait. Na de mi is az a KERS?
A KERS (Kinetic Energy Recovery System - kinetikus energia-visszanyerő rendszer) segítségével a fékezések során keletkező mozgási energiát valamilyen módon tárolni lehet, ez az eltárolt energia pedig később az autó gyorsítására használható fel. Az FIA a technikai szabályokban pontosan meghatározta a visszanyerhető energia mennyiségét, ami 400 kJ körönként, ezen energia által a versenyző rendelkezésére maximum 80 extra lóerő állhat, legfeljebb 6,67 másodpercen keresztül.
A szabályalkotók fő célja az volt, hogy csökkentsék a kibocsátott káros anyagokat a rendszer alkalmazásával, és emellett a fékezés során felszabaduló energiát valamilyen módon ismét a jármű mozgatására használják fel. A törekvés tökéletesen beillik a Max Mosley (FIA-elnök) által ismertetett célok közé, miszerint az F1-et olcsóbbá, költséghatékonyabbá kell tenni, közelebb kell vinni az alkalmazott technológiákat a közúton is felhasznált irányokhoz és nem utolsó sorban törekedni kell környezetbarát megoldásokra.

A Forma-1-es csapatok mérnökei több irányba indulhattak el a KERS tervezése során. Egyes csapatok a tisztán mechanikus irányba mentek el, ami lendkereket használ fel a forgási energia megtartására. A többiek elektromos megoldást fejlesztettek. A Toyota számára például a közúti autókban már régóta használt hibrid rendszer kiváló alapot szolgáltatott egy generátor-motor és akkumulátor egység megalkotására. Próbálkozások történtek még hidraulikus megvalósításra is, de erről nem került napvilágra túl sok információ.
A KERS nem ismeretlen az autósport világában. Találhatunk példát működésképtelen megvalósításra: a Chrysler 1994-ben a Patriot nevű versenyautójában kipróbálta a technológiát. A rendszer lendkerekes megoldással tárolta az energiát, de túlságosan nagy méretű lendkereket alkalmaztak, továbbá nagy veszteséggel tudták csak betáplálni és kinyerni a forgási energiát a rendszerből, nem is beszélve arról, hogy a méretei miatt a betáplálás során túlságosan lefogta az autót és a kinyerés során sem volt kellőképpen hatékony. Ugyanakkor jól működő megoldásra is van példa: hasonló rendszer már élesben működik az A1GP sorozat autóiban, ahol egy kormányon elhelyezett gombbal (hasonlóan, mint a Forma-1-ben) tudja aktiválni a rendszert a versenyző.
 

 

 

 


Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!